بخش ایران میزبان ایرانی فوتبال استقلال

بخش: ایران میزبان ایرانی فوتبال استقلال لیگ قهرمانان آسیا اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی آمریکا کجا را نشانه گرفته است؟

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا در طول روزهای گذشته منشتر شدن بیانیه‌ای تازه اعلام کرد که چند شرکت هواپیمایی ایرانی را در کنار چند شخص فعال در دور زدن تحری

آمریکا کجا را نشانه گرفته است؟

آمریکا کجا را نشانه گرفته است؟

عبارات مهم : ایران

وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا در طول روزهای گذشته منشتر شدن بیانیه ای تازه اعلام کرد که چند شرکت هواپیمایی ایرانی را در کنار چند شخص فعال در دور زدن تحریم ها تحت تحریم تازه قرار داده هست، تحریم هایی که می تواند مشکلاتی تازه جهت این ایرلاین های ایرانی ایجاد کند.

به گزارش ایسنا، آمریکا بعد از توقف تعامل های اقتصادی خود با جمهوری اسلامی بسیاری از بخش های اقتصادی کشور عزیزمان ایران را با تحریم روبه رو کرد که یکی از مهم ترین بخش ها در این حوزه صنعت حمل و نقل هوایی بود.

این صنعت که هنوز با گذشت 40 سال تحت سیطره آمریکا واقع شده است است و در بسیاری از حوزه ها با انحصار این کشور روبه روست، هنوز جهت معامله با کشور عزیزمان ایران محدودیت های جدی دارد و بعد از خروج آمریکا از برجام این پرسشها را گسترده تر نیز کرده است.

پس از آنکه اعلام شد مجوزهای اوفک جهت فروش هواپیما به کشور عزیزمان ایران ظرف چند ماه آینده لغو می شوند، این وزارتخانه آمریکایی در بیانیه ای تازه فهرستی از چند تحریم را علیه صنعت هوایی کشور عزیزمان ایران اعلام کرده که در این بین نام چهار شرکت هواپیمایی ایرانی به همراه هواپیماهایشان به چشم می خورد.

براساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا 31 هواپیما از کشور عزیزمان ایران تحریم می شوند که از این تعداد 12 فروند مربوط به ماهان، 9 فروند مربوط به کاسپین، پنج فروند مربوط به معراج و پنج فروند مربوط به پویاایر است.

هرچند آمریکا نمی تواند با تحریم های تازه خود توقف به فعالیت های بین المللی کشور عزیزمان ایران را توقع داشته باشد، ولی قطعا رفت و آمدها با محدودیت هایی تازه مواجه می شود. بعضی از شرکت های ایرانی در سال های اوج گیری تحریم جهت سوخت گیری یا به زمین نشستن در بعضی از فرودگاه های بین المللی با محدودیت مواجه شده است اند و همین امر باعث می شد حتی دریافت سوخت جهت پرواز بازگشت به کشور عزیزمان ایران نیز جهت آنها هزینه بر شده است و یا حتی غیرممکن شود.

تحریم های تازه آمریکا جهت این چهار ایرلاین ایرانی نیز با همین نشانه صورت می گیرد. همان طور که جهت پرواز چند هفته پیش وزیر خارجه آمریکا مشکلاتی در یکی از فرودگاه های بین المللی به وجود آمده بود، احتمال آن وجود دارد که پروازهای این شرکت های هواپیمایی با محدودیت های این چنینی روبه رو شوند. البته تنها ایرلاین در این فهرست که پروازهای بین المللی طولانی مدت دارد ماهان است که شاید جهت تعدادی از برنامه های پروازی این ایرلاین ایرانی مشکلاتی به وجود آید.

اصلی ترین نگرانی در این حوزه به ترساندن وزارت خزانه داری آمریکا باز می گردد که اعلام کرده خدمات مربوط به فرود و خدمات فرودگاهی به این شرکت ها با تحریم های تازه آمریکا مواجه خواهد شد و شاید همین مساله باعث شود بسیاری از فرودگاه ها در فضای بین المللی ترجیح دهند ریسک پذیرش این ایرلاین ها در فرودگاه های خود را نپذیرند.

پیش از این نیز هواپیمایی ماهان با تحریم های یک جانبه آمریکا مواجه بود و تعدادی دیگر از ایرلاین های ایرانی نیز از سوی این کشور ترساندن یا به طور عملی تحریم شده است بودند.

ایران ایر به عنوان شرکت هواپیمایی حامل پرچم کشور عزیزمان ایران در حال حاضر تحریم نیست، ولی جهت خرید هواپیماهای تازه با محدودیت مواجه خواهد بود. کشور عزیزمان ایران ایر قرارداد خرید 200 فروند هواپیما را بعد از برجام نهایی کرده که تاکنون تنها 11 فروند آن تحویل شده است و در مدت وقت باقی مانده حتی در صورت امکان پذیر شدن اجرای قراردادها پیگیری آن بسیار سخت آینده نگری می شود.

آمریکا کجا را نشانه گرفته است؟

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | ایرانی | تحریم ها | آمریکایی | ایران ایر | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz